Jubilant Petr Šiška má na svém kontě stovky textů, které zpívají špičkoví interpreti

5. květen 2025

Ještě že tě, lásko, mám a stovky dalších textů má na svém kontě zpěvák, moderátor, herec a textař Petr Šiška, který 4. května slaví kulaté životní jubileum.

Narodil se v Třinci a první ostruhy si vysloužil v doprovodných kapelách Věry Špinarové a Heidi Janků. Vedle zmíněného mega hitu, který proslavil zpěvák Petr Kolář, zpívali texty Petra Šišky umělci jako Karel Gott, Helena Vondráčková či Hana Zagorová.

Petr Šiška má i svou vlastní kapelu Legendy se vrací, v níž spojil síly mimo jiné s brilantním kytaristou Andonisem Civopulosem. Je spojen také s lidovou televizí šlágr TV.

K narozeninám Petrovi přejeme mnoho zdraví a znamenité texty, které si lidé budou rádi zpívat. Vybíráme jeho novější písničku Nad Moravou svítá, kterou si zazpíval společně se synem Pavla Nováka.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio