Juliet. Vybíráme k poslechu z narozeninové kompilace Romana Dragouna

16. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roman Dragoun

Legendární rockový klavírista Roman Dragoun letos v dubnu oslavil 65. narozeniny. Za svou více než 40letou kariéru se nesmazatelně zapsal do dějin české rockové hudby.

Jeho hudba je okamžitě rozpoznatelná, stejně jako jeho emotivní hlasový projev, který se typicky vypíná do velkých výšek. Roman Dragoun k narozeninám dostal nádherný dárek v podobě nové kompilace jeho největších hitů. Nahrávku připravil brněnský B-Side Band pod vedením Josefa Buchty, aranžmá pro bigband napsal Zdeněk Novák.

Dvorním textařem Romana Dragouna je Milan Princ, ale některé texty pro něj napsala i brněnská básnířka Soňa Smetanová. Právě od ní pochází nádherná píseň Juliet, kterou Dragoun kongeniálně zhudebnil.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.