Kachní prsa na medu s červeným zelím a špekovými knedlíky, bramborový placek se švestkami

Tentokrát doporučujeme povolit opasky, nabídneme vám totiž zaručené recepty z úpatí Beskyd. Vydáme se do Hostince Harcovna ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde nás čekají dva vydatné chody. Kachní prsa s červeným zelím a špekovými knedlíky, navrch k tomu pak bramborový placek se švestkami.


Kachní prsa na medu

Suroviny (na 3 porce):
600 g kachních prsou
lák na naložení:
- 5 lžic medu
- 5 lžic červeného vína
- 1 lžíce sojové omáčky
- 2 lžíce olivového oleje
- česnek
- sůl
- sádlo na smažení

Postup:
Maso osolíme, naložíme na 1 den (nebo pár hodin) do láku. Pak zprudka opečeme na pánvi z obou stran na rozpáleném sádle. Maso přendáme do pekáčku, zalijeme zbývajícím lakem a zvolna pečeme ve vyhřáté troubě doměkka.

Špekové knedlíky

Suroviny (na 3 porce):
- 200 g uzeného bůčku
- 50 g slaniny
- 300 g nakrájené žemle
- 90 g hrubé mouky
- 1 vejce
- sůl
- pepř
- mletý muškátový květ
- mléko – asi 2,5 dcl

Postup:
Bůček uvaříme doměkka a nakrájíme na kostičky. Slaninu necháme v pánvi rozškvařit. Mezitím si připravíme směs mléka, vejce, mouky a koření. Vše v míse promícháme s žemlí a bůčkem se slaninou. Přidáme i nakrájenou petrželovou nať. Hmotu necháme na chvilku odpočinout a pak z ní tvarujeme kulaté knedlíky střední velikosti. Vaříme je v osolené vodě 10 – 12 minut nebo na páře 15 – 20 minut. Při podávání rozkrojíme.

Staročeské červené zelí

Suroviny (na 3 porce):
- 300 g červeného zelí
- 20 g mouky
- 60 g sádla
- 50 g cibule
- 1 jablko
- rozinky
- červené víno
- kmín
- ocet
- cukr
- sůl

Postup:
Zelí si nakrájíme, uvaříme do poloměkka. Pak jej zahustíme jíškou s cibulkou, přidáme nastrouhané jablko, rozinky a ještě mírně podusíme. Dochutíme solí, cukrem, vínem a octem.


Bramborový placek se švestkami

Suroviny (na 3 porce):
- 250 g brambor
- lžíce mléka
- 60 g hladké mouky
- 1 vejce
- sůl
- švestky

Bramborový placek se švestkami

Postup:
Oloupané brambory nastrouháme najemno, slijeme z nich vodu a přidáme mléko, mouku, sůl a vejce. Těsto dáme smažit na rozpálené sádlo nebo olej. Poklademe ho po celé ploše půlkami nejlépe čerstvých švestek a pečeme pod pokličkou pomalu dozlatova. Na talíři placek sypeme cukrem se skořicí, můžeme přidat podle chuti i trochu másla nebo zakysané smetany.

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?