Karel Loprais rozmlouvá nadoraz v nové knize Jana Králíka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Novinář a publicista Jan Králík

Jan Králík  jako jediný akreditovaný československý novinář sledoval zblízka zákulisí legendární Rallye Dakar 1988. Od  té doby se datuje jeho přátelství s šestinásobným vítězem nejtěžší rallye světa Karlem Lopraisem.

Jan Králík ze zážitků uprostřed dní a nocí mezi závody napsal knihu Peklo zvané Paříž-Alžír-Dakar, která vyšla dnes už v nepředstaviteném nákladu 100 tisíc kusů. Na frýdeckém zámku představil na výstavě věnované šestinásobnému vítězi dakarské rallye aktualizovanou  knihu Karel Loprais rozmlouvá nadoraz.

Výstavu věnovanou historii, závodní kariéře a současnosti Karla Lopraise si v Muzeu Beskyd na frýdeckém zámku můžete prohlédnout až do 4. září.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.