Kateřina Daňková: Ostrava atletická

25. květen 2011
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Ostrava má jako město spoustu přívlastků, například černá nebo industriální. Vloni se málem stala evropsky kulturní, ale také se o ní říká, že je městem sportu. A z této oblasti by jí obzvlášť letos slušel ještě jeden přívlastek - atletická. Proč?

Atletická sezóna pod otevřeným nebem už začíná nabírat na obrátkách, a to jak ve světě, tak i v Ostravě, kam se např. v minulém týdnu sjela skoro kompletní česká sportovní špička. Vítkovický stadion totiž hostil první kolo atletické extraligy.

Skutečný bonbónek pro všechny sportovní fajnšmekry je už navíc za dveřmi. Ode dneška přesně za šest dní si Ostrava obuje zlaté tretry. A pozor, bude to už po padesáté! Jako tradičně odstartují sportovní svátek kladiváři a už o den později si budeme moci vychutnat atmosféru světových mítinků. A když ne počtem diváků, tak určitě koncentrací sportovních celebrit v čele s nejrychlejším mužem planety.

Po předání posledních medailí a skleněných trofejí by se mohlo zdát, že si Ostravané na chvilku od atletiky odpočinou. To se ale rozhodně netýká organizátorů Zlaté tretry Ostrava., protože některým z nich teprve začne kolotoč finálních příprav na dlouho očekávané Mistrovství Evropy v atletice do 23 let, které je naplánováno na druhou polovinu července.

A pokud se to všechno povede, … může se stát, že se Ostrava posune zase o kousek výš, coby pořadatel významných atletických akcí. 6. června se totiž ve Frankfurtu nad Mohanem definitivně rozhodne o tom, zda vítkovický stadion přivítá v roce 2013 Mistrovství Evropy družstev mužů a žen. Mimochodem, svým významem už je výš jen mistrovství Evropy jednotlivců a mistrovství Světa.

Takže když je atletika královnou sportů, tak by se i Ostrava mohla pyšnit přívlastkem královská. No, uznejte, může se tím u nás pochlubit kterékoliv jiné město?

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.