Kdo jsou lidé na Hlučínsku, pomáhá rozpoznat virtuální realita
Muzeum Hlučínska jako vůbec první muzeum u nás obohatilo svou stálou expozici Kdo jsou lidé na Hlučínsku o virtuální realitu. O tom, že stačí nasadit si speciální brýle vybavené sluchátky a ponořit se do minulosti, uslyšíte z rozhovoru s historikem Jiřím Neminářem.
Návštěvníci se tak díky speciálním brýlím se sluchátky ponoří mnohem intenzivněji do dramatické historie regionu a zdejších obyvatel. Nové technologie vás sugestivně vtáhnou do historie Hlučínska 20. století, která byla plná zvratů a proměn. Hlavním motivem celé expozice je hledání identity Hlučíňanů, což dokládají skutečné, pohnuté životní příběhy zdejších lidí.
Související
-
Falešné Vítkovice na Hlučínsku. Po stopách kamuflážní makety železáren
Poblíž Háje-Smolkova a Koutů na Hlučínsku existuje rozsáhlý prostor, kde za druhé světové války stávala utajená fabrika. Měla dřevěné komíny, falešné koleje a přísn...
-
Ludmila Hořká: Bejatka. Hlučínský příběh aneb Co zažila Beata Jařabová
Beate Jarcab. Beata Jařabová. Bejatka. Tři podoby jména děvčátka vyrůstajícího před druhou světovou válkou na Hlučínsku. Tři podoby jména hrdinky románu Ludmily Hořké.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?