Knížka se rodila trochu v bolestech, přiznává Vít Samek, autor publikace Bulbem záchranáře

11. říjen 2021

Po návratu z noční služby se (dnes již bývalý záchranář) Vít Samek rozhodl, že svoje zážitky popíše kamarádům na Facebooku a dostalo se mu velkého ohlasu.

Vznikl blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky, který píše se svou sestrou. Autentické příběhy posbíral také do knihy s názvem Bulbem záchranáře aneb Jak zachránit život a stát se superhrdinou. Jeho vyprávění chytne čtenáře za srdce a přinese také záchvaty smíchu.

„Někdy si sednu a chrlím texty, jindy nenapíšu dva týdny ani čárku. Psaní mě baví, mám v hlavě nápady, ale pořád se k tomu nemůžu dokopat,“ směje se. Nikdy by ho ale prý nenapadlo, že napíše vlastní knihu. Uvažoval o studiu scenáristiky, ale jak říká: „Trvalo to tři týdny, než jsem tenhle plán opustil. Ale byl to spíš vtip než plán.“

Kdy volat a nevolat záchranku? Co se během 13leté praxe u záchranky dozvěděl Vít Samek o lidech? Poslechněte si záznam Apetýtu!

autoři: Lucie Hostačná , lop | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.