Koktejl: Tomáš Petreček o ME v Adventure Race

13. květen 2014

Opavský extrémní sportovec Tomáš Petreček má za sebou další úspěšný závod. Z mistrovství Evropy v Adventure Race, které se letos konalo v Turecku, si přivezl bronzovou medaili.

Jak vydrží člověk za 4 dny spát pouhých 10 minut a přitom zvládnout trať dlouhou téměř 400 kilometrů na kole, ve člunu i ve vysokých horách? V Koktejlu se ho ptala Iva Piskalová.

Pořad si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento i další díly Koktejlu pak najdete v iRadiu. Několik fotek najdete na našem Facebooku.


Tomáš Petreček pracuje u Hasičského záchranného sboru v Opavě, kde se v roce 1979 také narodil. Je členem reprezentačního týmu v Adventure race (tým Czech Adventure race) a věnuje se především horskému kolu, terénnímu a orientačnímu běhu, horolezectví, plavání a kajaku.

autoři: tif , Iva Piskalová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...