Koncert Sylvie Bee, hororová opera, zahájení turistické sezóny... Vyberte si z našich tipů

16. březen 2023

Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Koncert Sylvie Bee v Opavě
Opavský klub Art láká v pátek návštěvníky na koncert šansonů v podání Sylvie Bee. Na klavír ji doprovodí Václav Kramář. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Divadlo ve Štramberku
Ve Štramberku v pátek můžete vidět další představení z 25. ročníku Přehlídky amatérských divadelních souborů. Představí se místní Divadlo Pod věží Štramberk s hrou Járy Beneše Na tý louce zelený. Začátek je o půl osmé večer v kulturním domě.

Hororová opera v Gongu
Milovníkům tvrdší rockové muziky bychom na pátek mohli doporučit hororovou operu Vymítač. Tu uvádí pražská Rockopera v ostravském Gongu. Začátek je v 19 hodin.

Zahájení sezóny pěší turistiky
Klub českých turistů na Hukvaldech v sobotu zahajuje sezónu pěší turistiky, a to 22. ročníkem turistického pochodu Výstupy na kopce kolem naší obce.  Trasa měří celkem 25 kilometrů a vychází se v 9:45 hodin od brány do hukvaldské obory.

Pochod pro mozek
Pochod pro mozek můžete absolvovat v sobotu v Ostravě. Vyhlašuje jej Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Udělat něco pro své zdraví a mozkovou svěžest můžete od 14 hodin v Bělském lese. Sraz zájemců je u městského úřadu v Ostravě Hrabůvce.

Víkend u železničních modelářů
Jarní setkání také pořádají o tomto víkendu ostravští modeláři. Po oba dny jste vždy od 9 do 17 hodin vítání v prostorách Základní umělecké školy v Ostravě-Svinově. Obdivovat tam můžete vše, co patří k modelům železnic a vlaků.

Železniční model (ilustrační foto)

Bleší trh v Novém Jičíně
Starým a nepotřebným věcem můžete dát druhou šanci na Bleším trhu v Novém Jičíně. V sobotu mezi 9. a 15. hodinou se můžete stavit v bývalé prodejně textilu na ulici 28. října a něco tam prodat či si nakoupit.

Sběratelská burza v Ostravě
Ostravskou Černou louku v neděli opět obsadí sběratelé. Jejich burza tam začíná už v 7 hodin a potrvá do 12 hodin.

Burza vinylových desek
Jarní burzu vinylových desek můžete v neděli navštívit v prostorách Národního domu ve Frýdku-Místku. Začátek je v 11 hodin dopoledne, ve 14 hodin je připraven koncert Petra Górného.

Velikonoční jarmark
U Vodníka Slámy v Háji ve Slezsku v neděli pořádají tradiční Velikonoční jarmark. Stavit se tam můžete mezi 11. a 17. hodinou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...