Koncertem v ostravské katedrále začíná Svatováclavský hudební festival
3. září 2021 09:21
Dnešní koncert v Katedrále božského spasitele v Ostravě zahájí letošní Svatováclavský hudební festival. Domácí i zahraniční umělci se v regionu postupně představí na 31 koncertech, třeba i v Opavě nebo Jablunkově. Zazní nejen duchovní, ale také stará hudba na původní nástroje.
„Rozhodně bych jmenoval vynikajícího pianistu Federica Colliho, který se představí ve Slezské Ostravě v Husově sboru ve svém klavírním recitálu. Možná netradičním projektem bude vystoupení dvou vynikajících polských saxofonistů Pawła Gusnara a Michała Knota se srbským akordeonistou Bogdanem Laketicem,“ uvedl ředitel festivalu Igor Františák.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůnovo ministerstvo chce snížit maximální počet vojáků na misích východního křídla NATO o pětinu
-
Peking znervózňuje vztah Kima a Putina. Čínský prezident se v KLDR pokoušel ‚vrátit do rovnice‘
-
Pokud zemře, můj snímek nebude nic znamenat, řekl lékařům. Autor Napalmové dívky vystavuje v Praze
-
Měli mu vyhrožovat, on vše nahlásil policii. Před soudem vypovídá radní, který spustil Dozimetr