Krevety na česnekovém oleji a letní salát

Všichni milovníci darů moře by měli tentokrát sáhnout po receptu, který nám v našem sobotním magazínu nabídl šéf Zaječského vinného sklepa v Ostravě Václav Langer. Tygří krevety na česnekovém oleji doporučujeme podávat s čerstvou bagetou a letním salátem.


Krevety na česnekovém oleji

Suroviny:
- tygří krevety
- česnek
- feferonka
- olivový olej
- citrónový pepř
- listová petržel
- sůl

Postup:
Na jednu porci rozmrazíme sedm kusů tygřích krevet. Důkladně je očistíme, zbavíme krunýře a vnitřností a propláchneme proudem vody. Takto připravené krevety zlehka osolíme a okořeníme citrónovým pepřem. Na pánvi rozehřejeme dostatečné množství kvalitního olivového oleje. Krevety na něm zprudka opékáme zhruba minutu z obou stran. Otáčíme je opatrně, aby se nám nerozpadly. K opečeným krevetám přidáme na pánev na plátky nakrájený česnek. Nakonec přihodíme ještě nadrobno nasekanou feferonku a petržel. Krevety servírujeme přelité česnekovým olejem a s čerstvou bagetou. Můžeme podávat také společně s letním salátem.


Letní salát

Suroviny:
- římský salát
- cherry rajčátka
- parmazán
- olivový olej
- dijónská hořčice
- med
- rukola
- výhonky z červené řepy
- sůl

Letní salát

Postup:
Římský salát nakrájíme na proužky, cherry rajčátka překrojíme na polovinu. Ve větší misce je společně promícháme s dresinkem. Ten si připravíme z olivového oleje, dijónské hořčice, medu a soli. Salát servírujeme na talíři, kde jej dozdobíme hoblinkami parmazánu, lístky rukoly a výhonky z červené řepy.

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.