Křížem krajem: Bruzovice

31. leden 2005

V pondělním vydání pořadu Křížem krajem vás zavedeme do Bruzovic. Bruzovice, které mají něco přes 700 obyvatel, se rozkládají na 1 595 hektarech pobeskydské pahorkatiny. Místní škola patřila mezi nejstarší v bývalém frýdeckém okrese. První zmínky o ní pocházejí z první poloviny 17. století. Na katastru obce se v 19. století těžila pro Karlovu huť v Lískovci železná ruda a byl zde také lom na vápenec.

Vysílání Českého rozhlasu Ostrava si můžete naladit na frekvenci 99,0 FM nebo dalších frekvencích. Poslouchat nás můžete také prostřednictví internetu (v nízké, střední nebo vysoké kvalitě).

Změna v programu vyhrazena

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...