Křížem krajem na Valašsku mezi veterány

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Historické vozy opět vyjely na cestu krajem z Křivonosky

Auta stará téměř sto let, motocykly předválečné i poválečné, sportovní vozy 60. let minulého století, ale také obyčejné škodovky 120, které neskončily na vrakovišti. To vše bylo k vidění v Rožnově pod Radhoštěm na oblíbené soutěži veteránů.

Burácení starých motorů vyleštěných aut a motocyklů se rozléhalo před pár dny po celém rožnovském náměstí. Startoval tam 23. ročník oblíbené soutěže Veteránem valašskú krajinú.

Trasa jízdy dědečků automobilů vedla například k zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, ale na další zajímavá místa v kraji. Všude byly dlouhé přestávky, protože mnohá stařičká auta a motocykly z let 1925 až 1983 se už pořádně zahřívají.

Při té příležitosti jsme přímo na místě zjišťovali, jak se taková stará vozidla shánějí a kolik to dá práce, než se ze starého vraku vyklube nádherný plechový mazlíček. Poslechněte si záznam našeho magazínu (viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘).