Křížem krajem: Řezbářka z Nového Hrozenkova

13. květen 2008

V samotném srdci Valašska, mezi beskydskými kopci je obec Nový Hrozenkov. Život tady byl vždy těžký a místní lidé si museli přivydělávat jak a kde to jen šlo. Pár krejcarů anebo korun se dalo získat za tkaní látek, barvení sukna a plátna, za výrobu papučí anebo palčáků z ovčí kůže. O lidech, kteří se tímto způsobem živili se dnes říká, že už nejsou mezi námi. Tyto činnosti zanikly. Co ale zůstalo a naopak se více a více rozvíjí je řezbářství. V našem pravidelném pořadu Křížem krajem se za řezbářkou Boženou Vráželovou vydal Artur Kubica.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...