Křížem krajem: Slezské Rudoltice

11. říjen 2004

Slezské Rudoltice jsou situované nedaleko od polských hranic na Osoblažsku na okraji krajinného celku Zlatohorská vrchovina. První zmínka je z roku 1255. Na městečko byly povýšeny roku 1676. Ke kulturním památkám obce Slezské Rudoltice patří zámek a socha na náměstí. Atraktivní je úzkokolejná trať Třemešná - Osoblaha, která projíždí přes obec a místní části Amalín a Koberno. Slezskými Rudolticemi vás v pondělí krátce po deváté hodině provede Petra Chroustová.

Vysílání Českého rozhlasu Ostrava si můžete naladit na frekvenci 99,0 FM nebo dalších frekvencích. Poslouchat nás můžete také prostřednictví internetu (v nízké, střední nebo vysoké kvalitě).

Změna v programu vyhrazena

autor: Petra Chroustová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.