Kryté bazény se otevírají se zpožděním, někde zůstanou ještě zavřené

2. červen 2021 11:38
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bazén, koupání, plavání

Kryté bazény na řadě míst v Moravskoslezském kraji nestihly po rozvolnění otevřít. Fungovat mohou už od tohoto pondělí, ale třeba plavecký areál Sareza v ostravské části Poruba, nebo akvapark v Bohumíně otevřou až dnes. Jinde ještě později, protože chtějí návštěvníkům vodu důkladně ohřát.

Čtěte také

V pondělí neotevřeli například v Bohumíně, a to kvůli napojení tamního akvaparku na novou solární elektrárnu. „Z reakcí veřejnosti bylo patrné, že Bohumíňáci a nejen oni jsou po tomto druhu vyžití hladoví a že jim chybělo,“ říká mluvčí bohumínské radnice Jana Končítková.

Stejnou zkušenost má správkyně městského bazénu v Brušperku Yvetta Daňková. Otevřou až po víkendu, protože chtějí vodu pořádně ohřát. „Nemůžeme bazén otevřít bez teplé vody. U nás jsou lidé zvyklí a chodí kvůli tomu, že je tady voda teploučká. Tak jsme si řekli, že to lidem nemůžeme udělat, aby měli vodu studenou. Tak otevřeme později,“ vysvětluje Daňková.

O vodní radovánky zůstanou zatím ochuzeni návštěvníci Karlovy Studánky. Oblíbený bazén zůstává pro veřejnost zavřený, protože podle pravidel by tam mohlo jen minimum plavců. „Vychází to tak, že bychom tam mohli pustit jen sedm osob, což je samozřejmě naprosto neadekvátní,“ vysvětluje ředitel Horských lázní Jan Poštulka

Správci bazénů návštěvníkům doporučují, aby sledovali webové stránky, kde budou dávat aktuální informace o povoleném počtu plavců.

Spustit audio

Související