Kulturní tipy zvou do divadla, na výstavu i na koncerty

4. listopad 2014

Kam dnes večer za kulturou? Třeba k nám do rozhlasu na koncert Martina Chodúra. Vydat se ale můžete i na výstavu či na koncert vážné hudby.

Struny pokaždé jinak - to je název koncertu, na kterém budou hrát prim právě strunné nástroje. Tedy cimbál, klavír a smyčcové nástroje. Vydat se na něj můžete do sálu Janáčkovy konzervatoře v Ostravě na půl sedmou večer.

Ostravské Divadlo loutek zve své příznivce na hru Oskar a růžová paní. Nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti, víře v boha, vážně i s humorem, začíná v 19:00.

V Havířově dnes začíná výstava prací z Mezinárodní dětské soutěže, bienále Fantazie. Obrázky a obrazy na téma Srdce si můžete prohlédnout ve Výstavní síni Viléma Wünscheho, a to až do 28. listopadu.

Spojení virtuózních houslí a cikánské muziky - takový bude dnešní večer v Kulturním domě v Kopřivnici. Zavítá tam totiž houslista Pavel Šporcl a jeho cimbálová kapela Gipsy Way. Koncert začíná v 19:00.

Raduňský zámek dnes také oživí hudba, a to konkrétně komorní skladby v interpretaci studentů Církevní konzervatoře Opava. Na jejich koncert se můžete vydat na půl sedmou večer.

A zapomenout také nesmíme na pozvánku na dnešní koncert k nám, do Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava. Od 20:00 tady živě vystoupí Martin Chodúr a kapela Mach5.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser