Kuřecí maso plněné francouzskou směsí a šťouchané brambory

Kuřecí maso plněné francouzskou směsí. K němu šťouchané brambory. To je lákadlo Dobrůtek, které jsme vám naservírovali na prahu prázdnin v Hostinci U svatého Jána v Horních Bludovicích. V kuchyni se otáčela Eva Pluháčková a její recept určitě stojí za vyzkoušení.

V létě si dokonce jídlo můžete v Hostinci U svatého Jána vychutnat venku – s výhledem na zelené louky, lesy i Žermanickou přehradu. Dobrou chuť!


Kuřecí maso plněné francouzskou směsí

Suroviny:
-200 gkuřecího prsa
- 3 sušená rajčata ( naložená s kapary ve slunečnicovém oleji )
- parmezán
- strouhanka
- čerstvá petržel
- čerstvá bazalka

Postup:
Kuřecí prso očistíme a shora jej na třech místech podélně nařízneme –právě tam jej budeme plnit francouzskou směsí. Nádivku si připravíme následovně: sušená rajčata nakrájíme na kousky a prohřejeme na pánvi. Lehce osmahneme a k rajčatům vmícháme do pánve parmezán. Sýr necháme roztéct a směs zahustíme troškou strouhanky a dochutíme nasekanými čerstvými bylinkami. Necháme vše chvíli vychladnout, aby se nám nádivkou dařilo lépe plnit kuřecí prso. Připravené, naplněné maso vložíme do trouby rozpálené na 200 stupňů a pečeme asi 12 minut.

ŠŤOUCHANÉ BRAMBORY
Oloupané nové brambory vaříme v osolené vodě doměkka. Poté je rozšťoucháme a dochutíme osmahnutou anglickou slaninou. Těsně před podáváním do brambor vmícháme také nakrájenou čerstvou cibulku.

Upečené plněné kuřecí prso servírujeme se šťouchanými bramborami a zeleninovou oblohou – například kouskem rajčete, okurky a ledového salátu.

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.