Kuřecí maso plněné francouzskou směsí a šťouchané brambory

Kuřecí maso plněné francouzskou směsí. K němu šťouchané brambory. To je lákadlo Dobrůtek, které jsme vám naservírovali na prahu prázdnin v Hostinci U svatého Jána v Horních Bludovicích. V kuchyni se otáčela Eva Pluháčková a její recept určitě stojí za vyzkoušení.

V létě si dokonce jídlo můžete v Hostinci U svatého Jána vychutnat venku – s výhledem na zelené louky, lesy i Žermanickou přehradu. Dobrou chuť!


Kuřecí maso plněné francouzskou směsí

Suroviny:
-200 gkuřecího prsa
- 3 sušená rajčata ( naložená s kapary ve slunečnicovém oleji )
- parmezán
- strouhanka
- čerstvá petržel
- čerstvá bazalka

Postup:
Kuřecí prso očistíme a shora jej na třech místech podélně nařízneme –právě tam jej budeme plnit francouzskou směsí. Nádivku si připravíme následovně: sušená rajčata nakrájíme na kousky a prohřejeme na pánvi. Lehce osmahneme a k rajčatům vmícháme do pánve parmezán. Sýr necháme roztéct a směs zahustíme troškou strouhanky a dochutíme nasekanými čerstvými bylinkami. Necháme vše chvíli vychladnout, aby se nám nádivkou dařilo lépe plnit kuřecí prso. Připravené, naplněné maso vložíme do trouby rozpálené na 200 stupňů a pečeme asi 12 minut.

ŠŤOUCHANÉ BRAMBORY
Oloupané nové brambory vaříme v osolené vodě doměkka. Poté je rozšťoucháme a dochutíme osmahnutou anglickou slaninou. Těsně před podáváním do brambor vmícháme také nakrájenou čerstvou cibulku.

Upečené plněné kuřecí prso servírujeme se šťouchanými bramborami a zeleninovou oblohou – například kouskem rajčete, okurky a ledového salátu.

autor: čan

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.