Kůrovcová kalamita v Moravskoslezském kraji ustupuje
26. září 2019 09:51
V Moravskoslezském kraji klesá těžba dřeva napadeného kůrovcem. Vlastníci lesů zaznamenali v této sezóně jen dvě kůrovcová rojení.
Informace potvrdil kalamitní štáb, který zřídil Moravskoslezský kraj právě v souvislosti s ochranou lesních porostů. Na posledním jednání štábu se řešila také dostupnost nových sazenic.
Podle Moravskoslezského kraje mají lesáci zatím dostatek mladých stromků, řešit se ale bude, jak využít a případně zvýšit současnou kapacitu lesních školek. Kraj také zvýší dotace na obnovu lesů, na oplocení nebo lapače škůdců na celkových 10 milionů korun.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůnovo ministerstvo chce snížit maximální počet vojáků na misích východního křídla NATO o pětinu
-
Peking znervózňuje vztah Kima a Putina. Čínský prezident se v KLDR pokoušel ‚vrátit do rovnice‘
-
Pokud zemře, můj snímek nebude nic znamenat, řekl lékařům. Autor Napalmové dívky vystavuje v Praze
-
Měli mu vyhrožovat, on vše nahlásil policii. Před soudem vypovídá radní, který spustil Dozimetr