Kus exotického světa roste pod hukvaldskou oborou. Dozrávají tam citrusy či kiwi

24. květen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jezírko asijské zahrady stráží živá kočka a neživá kobra

Kus exotického světa přímo pod hukvaldskou oborou. To je Tropic Hukvaldy. Kromě mluvících papoušků či pumy americké se tam můžete projít třeba japonskou zahradou.

Teď na jaře je nejen ona plná květů. Hned vedle třeba kvetou citrusy, které na podzim vydají sladké plody. A to ani nemusí být ve skleníku. Zahradou se projdeme s majitelem Tropicu Stanislavem Rekem.

„Jsou to rostliny, které žijí v subtropech, takže v zimě mají také chladno. Naopak na vybarvení plodu citrusy potřebují chladnější počasí a výkyvy teplot,“ říká Stanislav Rek na úvod naší procházky zahradou.

U pana Reka najdete třeba zahradu v asijském stylu. Z rostlin je v ní zastoupeno asi deset druhů bambusu, které vydrží naše klima. Dále jsou tady například rododendrony a řada dalších.

Přes léto tady létají živí motýli, v zimě se musíte spokojit alespoň s těmi přišpendlenými
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.