Kvůli sporům o stadion ve Studénce hrozí konec fotbalového klubu. Spor se dotýká téměř 200 hráčů

Areál TJ Vagonka je podle fotbalistů zchátralý

Krach jednání o převodu areálu letního stadionu ve Studénce na město zřejmě způsobí konec místního fotbalu. Sportovní klub už totiž nechce platit za pronájem zastaralého hřiště dosavadnímu majiteli – tělovýchovné jednotě. Pokud nedojde k dohodě, fotbalisté sbalí míče a kopačky na konci června.

Areálem letních sportovišť ve Studénce vede ledem pokrytá cesta. Uvítá vás nápis TJ Vagónka nad vraty, za kterými stojí omšelá šedivá budova fotbalové tribuny. Celý areál vypadá, že toho už hodně zažil. Právě jeho špatný stav byl důvodem, proč místní tělovýchovná jednota nabídla městu jeho převod za korunu.

„Pokud převedeme majetek, který nám z nájmu peníze vydělává, a my o něj přijdeme, tak samozřejmě jsme chtěli finanční jistotu,“ říká předsedkyně TJ MSV Studénka Jitka Šostá.

Jenže s garancí dlouhodobé podpory tělovýchovné jednoty radní Studénky nesouhlasili stejně jako s bezplatným užíváním vybraných prostor pro činnost spolku.

„Nemůžeme a nebudeme dělat žádné výjimky. Pokud máme majetek spravovat, platit, udržovat, tak s ním budeme hospodařit tak, jak to děláme s každým jiným majetkem obce,“ potvrzuje starosta Lubomír Šobich (nezávislý).

Až dosud běžný spor o podmínky prodeje. Jenže ve hře je také sportovní kariéra téměř 200 místních fotbalistů. Jejich předseda a také radní Libor Slavík (nezávislý) říká, že klubu došla trpělivost s údajnou neochotou tělovýchovné jednoty zastaralý areál opravit.

Sportovní areál začal vznikat v 50. letech minulého století

„Platíme 120 tisíc korun ročně čistě jenom za holý nájem, kdy máme k dispozici travnatou plochu a zázemí tribuny z roku 1974. Donekonečna nechceme, abychom byli rukojmí mezi městem a tělovýchovnou jednotou,“ upozorňuje předseda fotbalového klubu.

Předsedkyně TJ Studénka Jitka Šostá připouští, že ve sporu hrají velkou roli špatné vztahy mezi sportovními činovníky. Tělovýchovná jednota peníze na rekonstrukci nemá, fotbalový klub by ale o dotaci na opravu zázemí mohl požádat sám.

Nástěnka fotbalového klubu Studénka je zatím v provozu

„Na základě toho, že má dlouhodobou smlouvu, je k tomu oprávněn a může tady toto provést a zmodernizovat,“ dodává Jitka Šostá.

Fotbalisté jsou ale rozhodnutí, že pokud do konce června nebude areál v majetku města, klub zanikne, nebo se přestěhuje jinam.