Ledničky kapely Nonsen. Budeme si povídat o vlaku mládí a ledničkách s nízkou spotřebou
Jsou kapely, kterým stačí tři akordy a sudá nebo lichá pravidelná rytmika. A pak jsou kapely jako Nonsen, parta muzikantů, která vydala aktuálně nahrávku o sedmi písních, jež vybočuje z výše zmíněných standardů.
Nonsen hraje muziku překvapivou jako výlet na Lysou. Příběhy textů běží po neznámých stezkách a upoutají fantazií a pečlivou volbou slov.
Album kapely nonsensy libuje v překvapivosti a vrstevnatém pohledu na svět. Však on ten svět není procházka růžovým sadem.
Tak si pojďme poslechnout písničku Ledničky od kapely Nonsen. Budeme si povídat o vlaku mládí a ledničkách s nízkou spotřebou.
Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.