Lékárna: Pohybové aktivity jsou důležité i doma a v každém věku

15. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tělovýchovná lékařka a internistka Bogna Jiravská Godula

Můžeme začít aktivně sportovat i v pozdějším věku? A jaký sport je pro dříve narozené vhodný?

Zaměříme se na druhy sportu, kterým by se senioři měli nejlépe věnovat. Osvětlíme si, čím je aktivní pohyb obzvláště prospěšný. A poradíme i těm, kteří by se rádi pravidelně hýbali, ale jsou limitováni nějakou nemocí.

„Pohybová aktivita je součástí našeho života a je prevencí různých onemocnění. A to jak v mladším věku, tak i v tom pozdějším. Takže pokud nám v tom nic nebrání, chceme, aby i po 65. roku života pokračovali dále. Přínos pro jejich zdraví je jednoznačně prokázaný,“ připomněla lékařka hned v úvodu rozhlasového magazínu o zdraví.

Pohyb je důležitý, i když jsme v souvislosti se současnou situací zavření doma. A jak uslyšíte v záznamu Lékárny, je důležité dodržovat i jiné zásady zdravé životosprávy. Určitě si pak poslechněte důležitost cvičení pro diabetiky, respektive už pro ty, kteří jsou v pre-cukrovkovém stadiu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová