Lidem v karanténě rozváží léky a potraviny. Šenov u Ostravy má tzv. koordinátora

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V České Skalici pomáhají skauti s nákupy potravin i léků

Radnice vyčlenila člověka, který lidem v karanténě vozí potraviny anebo léky. Město má hned několik nakažených, kteří by bez této pomoci teď jídlo a další věci velmi těžko sháněli.

„Nákup nechám po domluvě a zazvonění za dveřmi a odcházím, protože je důležité s těmi lidmi vůbec nepřijít do kontaktu. Hlavně pro starší lidi pak zajišťujeme také léky z lékárny, zajišťujeme i nějaké dokumenty z úřadů, popřípadě z pošty,“ říká koordinátor Roman Kulhánek.

Lidem je k dispozici nonstop. „Lidé se na něho mohou v kteroukoliv denní nebo noční dobu obrátit se svými požadavky,“ popisuje starosta Jan Blažek (nez.).

Platí se bezhotovostně či vůbec

„Máme to nastaveno tak, že v současné době se nepřijímají vůbec hotovostní platby. Dotyčný dostane stravu nebo léky, dostane k tomu účet a může tyto peníze buďto převést na účet města, nebo to zaplatí, až nouzový stav pomine – může to uhradit třeba v hotovosti,“ dodává starosta.

Koordinátor za den stihne rozvést desítky zásilek.

Spustit audio
autor: Petr Dušek

Související