Malá Ostrava: 8. díl – Ota Maňák a Petr Kasal, Petr Rímský a Misitu

20. srpen 2017
Malá Ostrava (2017)

V devíti dílech vám postupně během prázdnin nabízíme sestřih z festivalu Malá Ostrava. Koncert jsme s naším přenosovým vozem zaznamenali v dubnu v ostravském hudebním klubu Parník.

V osmém a současně i předposledním díle prázdninového seriálu se vrátíme k vystoupením Oty Maňáka s Petrem Kasalem a Petra Rímského s kapelou Misitu.

Ota Maňák je autorem písně Jarní nocturno, která naše osmé pokračování hudebního pořadu Malá Ostrava otevře. Spolu s Petrem Kasanem se pak představí v Blues o kuchyňských dveřích.

V druhé půli už uslyšíte písničkáře Petra Rímského. Tento výborný kytarista, zpěvák, písničkový vyprávěč je autorem hudby a textu následujícího Blues na černo. S vokálem se přidá Veronika Skočdopolová a s baskytarou Pavel Hloužek – tedy Misitu.

Závěrem nabízejí Petr Rímský a kapela Misitu folkovou píseň i s jazzovými instrumentálními názvuky (je z posledního CD) Zákon o zachování lásky.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.