Malá Ostrava. Zveme vás do Studia 1 na koncert čtyř folkových kapel

26. duben 2023

Zveme vás na folkový koncert Malá Ostrava, který se uskuteční 11. května ve studiu S1 od 19:00. Můžete se těšit na vystoupení čtyř kapel – Šansonika, Manželská krize, Vadim Windy a Heblo.

Poslouchejte naše vysílání a soutěžte od 1. do 10. května o vstupenky  na tuto událost. Po zaznění soutěžního signálu se dovolejte jako první do našeho studia na číslo 59 611 22 66 a vstupenky jsou vaše. Každý den rozdáváme 2 lístky.

Soutěžte a přijďte si užít příjemný večer do Českého rozhlasu Ostrava. Přejeme hodně štěstí a těšíme se na vás!

UPOZORNĚNÍ: Žádné další vstupenky už nejsou k dispozici, kapacita sálu je naplněna. Ale nezoufejte! Postupně budeme zveřejňovat záznam z těchto vystoupení na našem YouTube kanále v rámci hudebního magazínu Folki.

O kapelách

Šansonika – kvarteto folkových muzikantů z Orlové. Šansonika je mj. vítězstvím na festivalu a soutěži Moravský vrabec nebo finalistou Porty 2019. Skupina se žánrově řadí do folku, ale v jejich podání slyšíme i šanson, jazz, blues, rock nebo world music.

Manželská krize – hudební spojení básnířky a písničkářky Theodory Glacové a kytaristy Davida Sasína. V písničkářském podání šíří poetické texty ze života a jako správní hudební nevzdělanci drze míchají všemožné žánry jako je folk, blues, pop či bigbít.

Vadim Windy – tak si říká Vadim Pekárek, kytarista, zpěvák a jeden ze zakládajících členů kapely Windy. Určitě si vzpomenete na hit této kapely Ředitel zeměkoule. Teď Vadim vystupuje sám.

Heblo – ostravská parta muzikantů, co si hudbou dělá radost a hraje a zpívá už bez velkých očekávání a ambicí. I to je funkfolková kapela Heblo.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...