Malý princ zazářil také jako píseň herečky a zpěvačky Evy Burešové

25. červen 2021

Herečka a zpěvačka Eva Burešová pochází z Hlučína, což se možná trochu zapomíná. Známá mediální tvář si zazpívala i v Národním divadle moravskoslezském a pak se vydala vstříc velkému světu v Praze.

V roce 2011 se například probojovala až do finále soutěže Československo má talent. V letošním roce Eva Burešová zažila velký úspěch s písní Malý princ, kterou pro ni napsal Václav Noid Bárta. Za necelý měsíc nasbíral její Malý princ na YouTube přes 1,3 miliónu zhlédnutí.

Eva písničku věnovala svému synovi Nathanielovi, který je pro ni synonymem životního štěstí a obrovského požehnání.

Co se jejího zpěvu týče, není pochyb o tom, že Eva Burešová je jednou z nejlepších českých zpěvaček. Malý princ jí dal dost příležitosti, aby o tom přesvědčila i ty, kteří ještě pochybují. Její technika, barva hlasu, rytmus a emoce jsou fenomenální, dodal autor hudby Václav Noid Bárta a já s jeho slovy musím souhlasit.

Text k písni Malý princ napsala Eliška Grabcová a vy si ji právě teď můžete vychutnat.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.