Meteorologové varují před silnými bouřkami s deštěm a povodněmi

11. červen 2020 15:19

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před silnými bouřkami doprovázené intenzivním deštěm. V Moravskoslezském a částech Olomouckého a Zlínského kraje by mohlo napršet až 30 mm vody. Proto meteorologové také varují před možným výskytem povodní v oblasti Beskyd. Výstraha platí od dnešních 13 hodin, informovali na svých stránkách meteorologové.

Výstraha před silnými bouřkami doprovázenými intenzivním deštěm platí pro Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín ve Zlínském kraji a pro celý Moravskoslezský kraj až do čtvrteční půlnoci.

Čtěte také

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ informují meteorologové na svých stránkách.

Povodňová bdělost pak platí pro Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín ve Zlínském kraji a Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Kopřivnice, Nový Jičín, Třinec v Moravskoslezském kraji od čtvrtečních 14 hodin do pátečních 6 hodin ráno.

„V odpoledních a večerních hodinách se mohou opět vyskytovat bouřky s přívalovými srážkami v oblasti Beskyd, kde může dojít vzhledem k nasycení povodí k rychlým přechodným vzestupům vodních hladin zejména menších toků i s možností dosažení stupňů povodňové aktivity,“ varují meteorologové.

autor: pj | zdroj: iROZHLAS.cz
Spustit audio

Související