Milovníci sladkostí si přijdou na své na tradičním Buchtobraní ve Starém Městě

11. srpen 2017
Buchty

Maminky nebo babičky ze Starého Města na Bruntálsku, které doma pečou buchty, se mohou přijít v sobotu pochlubit svým kuchařským uměním. Na tamním hřišti totiž v 16:00 začne přehlídka domácího pečení s názvem Buchtobraní. Více informací nám řekne organizátorka akce Eva Vroblová.

Buchtobraní už ve Starém Městě zdomácnělo, jak dlouho ho tam pořádáte a změnilo se nějak od prvního ročníku?

Pokud se nemýlím, tak je to už devátý ročník. A je to docela překvapivé, protože původně vůbec nebyl záměr vytvořit tradiční akci. Ale je to pořád ve stejném režimu – setká se komunita lidí, pojídá se a peče. Je to taková oslava.

Kdo se může zúčastnit? A půjde pouze o přehlídku a ochutnávku domácích buchet nebo i o nějakou soutěž?

Zúčastnit se mohou úplně všichni. Každý, kdo má rád letní pohodu, místní i přespolní. Jezdí sem lidé i z daleka. Cílem je hlavně to ochutnávání, nicméně se i soutěží.

Pro představu, jaké buchty uspěly v těch předešlých ročnících?

Vyhodnocují se celkem dvě kategorie. Buchtu sympatie – hlasují všichni, kdo přijdou, a to vyhrávají takové ty krásné skvosty nebo něco, co má nápad. A potom máme kategorii, ve které se buchty ochutnávají. Na to máme speciální porotu.

Připravili jste nějaký doprovodný program?

Máme živou hudbu – někdy se zpívá, někdy i tancuje. Máme tady řezníka, takže grilujeme. Děti si budou moci malovat, jsou pro ně připraveny křídy. A vždycky máme připraveno ještě něco zajímavého navíc.

Spustit audio
autoři: Petr Soukup, Veronika Fajkusová
  • Životní styl
  • Publicistika
  • volný čas
  • Bruntálsko
  • pečení
  • buchty