Miroslav Donutil slaví sedmdesátiny. Pogratulujte mu spolu s námi a pobavte se

4. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Donutil

Herec Miroslav Donutil slaví 70. narozeniny a Český rozhlas Ostrava se připojuje ke gratulantům speciálním víkendovým programem.

V pátek po 13. hodině začne Miroslava Donutila se synem Martinem zpovídat Alex Mynářová, a to v pořadu Slavné dvojice. „Ptát se budu třeba na původ jejich příjmení, vztah otce a syna nebo na to, jak se pozná dobrý herec,“ přibližuje Alex Mynářová.

Martin a Miroslav Donutilovi

V sobotu bude Miroslav Donutil excelovat v hlavní roli tragikomedie o samotě, lásce a jednom zachráněném osudu. Rozhlasovou hru Úsměv samoty vám spolu s dalšími stanicemi Českého rozhlasu nabídneme od 20 hodin.

A nedělní odpoledne bude Miroslavu Donutilovi patřit v Hvězdných návratech; od 16 hodin. „Těšit se můžete na známější i méně známé ukázky z jeho bohaté televizní i rozhlasové tvorby,“ zve k poslechu autor pořadu Patrik Rozehnal.

Užijte si víkend s Miroslavem Donutilem – tento týden od pátku do neděle v našem vysílání.

autoři: Nicola Welnerová , tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.