Monumentální prostor, kterým prošly dějiny. Vítejte v opavském kostele sv. Václava

27. květen 2024

Kostel svatého Václava s někdejším dominikánským klášterem v historickém centru Opavy je výletní zastávkou, kterou byste ve městě neměli minout. Komplex při Domu umění slibuje atraktivní historické prostory.

Je to monumentální prostor, kterým doslova prošly dějiny. Z vybavení nezbylo téměř nic, ale prohlídka historicky cenných a taky zrestaurovaných míst vás ohromí. Kostel svatého Václava při bývalém dominikánském klášteře v centru Opavy už původnímu účelu dlouho neslouží a využití má jiné. Areál má ve správě Opavská kulturní organizace a prostory využívá k různým kulturním a společenským účelům.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.