Moonshye. Na hudebním nebi vychází nová tvář z Moravskoslezského kraje

13. leden 2021

O tom, že Moravskoslezský kraj je zdrojem úžasných uměleckých talentů není třeba dlouze vyprávět. V klasické i populární hudbě se můžeme potkat s osobnostmi, které jsou zajímavé a inspirativní.

Novou tváří hudby našeho kraje je autorka se zajímavým pseudonymem Moonshye. Její jméno snoubí mystický Měsíc s vrozenou plachostí, kterou tato písničkářka oplývá.

Moonshye vydala své debutové album s názvem Curtain of the Moon. Deset písní ukazuje, že se v této nenápadné bytosti skrývá velký potenciál. Její hudba inklinuje k emotivnímu a osobitému folku s různými odstíny dalších stylů. Hlas Moonshye si rychle zapamatujete, je totiž magický a stříbřitě jemný jako měsíční svit.

Dnes si z debutové nahrávky Moonshye pustíme píseň, která dala celému albu název.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...