Moonshye. Na hudebním nebi vychází nová tvář z Moravskoslezského kraje

13. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Moonshye, Curtain of the Moon

O tom, že Moravskoslezský kraj je zdrojem úžasných uměleckých talentů není třeba dlouze vyprávět. V klasické i populární hudbě se můžeme potkat s osobnostmi, které jsou zajímavé a inspirativní.

Novou tváří hudby našeho kraje je autorka se zajímavým pseudonymem Moonshye. Její jméno snoubí mystický Měsíc s vrozenou plachostí, kterou tato písničkářka oplývá.

Moonshye vydala své debutové album s názvem Curtain of the Moon. Deset písní ukazuje, že se v této nenápadné bytosti skrývá velký potenciál. Její hudba inklinuje k emotivnímu a osobitému folku s různými odstíny dalších stylů. Hlas Moonshye si rychle zapamatujete, je totiž magický a stříbřitě jemný jako měsíční svit.

Dnes si z debutové nahrávky Moonshye pustíme píseň, která dala celému albu název.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová