Moravskoslezský kraj má dvě nové aplikace. O rozhlednách a koupalištích

Moravskoslezský kraj spustil dvě nové aplikace, které mají lidem usnadnit výběr koupališť nebo je zavést na zajímavé rozhledny v regionu. Aplikace pro kraj vyvíjí zaměstnanec úřadu Radim Fojtík a k dispozici je jich už celkem šest.

Aplikace jsou bezplatné a není nutné je instalovat. Dostupné jsou na krajském webu. Využívají aplikaci Story Maps, která umožňuje spojit mapy s textem, obrázky a multimédii, řekla mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

V Ostravě začala fungovat aplikace na hlášení nepořádku čistáOVA

Aplikaci čistáOVA nemusíte odnikud stahovat

Na přeplněné koše, nepořádek, nebo závady budou moci lidé v Ostravě upozornit pomocí nové webové aplikace s názvem čistáOVA. Ta funguje v počítačích i mobilních telefonech i tabletech.

Aplikace Koupaliště zahrnuje 52 veřejných bazénů, ale také 22 přírodních vodních ploch v kraji. „Smyslem aplikace je spojit jednotlivá koupaliště s mapou. Lidé tak ve svém mobilu nebo tabletu vidí fotografii místa ke koupání, dočtou se základní informace a mohou se prokliknout k webovým stránkám, kde se dozvědí otevírací dobu i ceník koupaliště. U vodních ploch jsou k dispozici odkazy informující o kvalitě vody v dané lokalitě, což je určitě velmi užitečné,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška (ANO).

Druhá mapová aplikace Rozhledny nabízí přehled míst v Moravskoslezském kraji, která mají zajímavou vyhlídku. Turisté se dozvědí i zajímavosti o samotných rozhlednách, například jejich výšku či počet schodů. „Je to pro mě velká výzva. Příprava aplikací je čím dál náročnější. Kupříkladu vím, že do aplikace o koupalištích ještě budu nějaká místa doplňovat. Ale baví mě to čím dál více, poznávám další a další místa Moravskoslezského kraje,“ uvedl autor aplikací Fojtík.

Předchozí aplikace se zaměřují na autokempy, regionální pivovary, památky či otevřené chrámy, které jsou zařazeny do stejnojmenného projektu, který druhým rokem umožňuje lidem navštívit zpřístupněné sakrální památky regionu, v nichž navíc funguje průvodcovská služba.

Spustit audio zdroj: ČTK

Související