Moravskoslezští záchranáři ošetřovali po 14 nehodách 17 lidí

Moravskoslezští záchranáři zasahovali ve čtvrtek u zvýšeného počtu dopravních nehod, po nichž ošetřovali 17 lidí. Havárií bylo během dvanácti hodin 14 a zdravotníci ošetřovali zraněné lidi z aut, motocyklisty i sražené chodce.

Nejvážnější nehoda se podle něj stala před 19:00 ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku, kde vrazil motocykl do skály. „Čtyřicetiletý muž utrpěl život ohrožující poranění hlavy a mozku. Nutná byla intubace jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zraněného pak do ostravské nemocnice přepravil vrtulník. Při nehodě utrpěl ještě další člověk zranění nohy.

Tři ženy se lehce a středně těžce zranily při ranní srážce aut v Bohumíně na Karvinsku. Tři lidé se zranili také při nárazu vozidla do stromu v Komorní Lhotce na Frýdecko-Místecku.

Mezi dalšími účastníky nehod byly i dvě chodkyně v Ostravě. První z nich byla v seniorském věku a srazil ji kamion, který jí způsobil těžké zranění nohy. Druhá utrpěla zranění ruky poté, co ji srazila dodávka.

Tři motorkáři

Při dalších nehodách se zranili například tři motorkáři. „V Havířově utrpěl středně těžké poranění třiatřicetiletý motocyklista po kolizi s automobilem,“ uvedl Humpl. Známky otřesu mozku a poranění hrudníku jevil další motocyklista po kolizi s autem v Klimkovicích na Ostravsku. Při havárii ve Vratimově ve stejném okrese si mladý motorkář při pádu ze stroje poranil nohu.

Spustit audio zdroj: ČTK

Související