Mosty na ostravské dálnici čeká důkladná kontrola

14. listopad 2011

Dálniční mosty u Ostravy čeká důkladná kontrola. Příčinou je vyšetřování nebezpečného zvlnění dálnice, ke kterému došlo mezi Rudnou a částí Hrušov. Ředitelství silnic a dálnic už má konečné výsledky kontrolních vrtů a ty podle očekávání potvrdily vážný problém. Pod dálnicí je stavební odpad a další materiál, který tam nemá co dělat.

Je to alarmující problém. Stačí jediné číslo. Každý metr strusky pod dálnicí se může zvětšit až o 25 centimetrů. To jsou slova René Poruby, pověřeného řízením Ředitelství silnic a dálnic. Další postup ukáže společná schůzka se stavební firmou, ale chybu mohli podle něj udělat i zaměstnanci jeho organizace.

„Budeme nadále posuzovat, zda dozor ze strany Ředitelství silnic a dálnic, ať už to byl najatý technický dozor investora, tak naši kmenoví zaměstnanci, kteří na stavbě byli a měli být, jestli postupovali v souladu s vnitřními předpisy, jak postupovat měli,“ vysvětluje Poruba.

Je to zřejmě nejsledovanější reklamace v současné době s velmi nejistým výsledkem. I když podle vyjádření mluvčí stavební společnosti Eurovia CS Petry Kučerové se všechny potíže postupně řeší.

„Víme, že pod povrchem je struska, která se chová nestandardně, tedy bobtná. Proto už také došlo k reklamaci a opravě první části silnice. Opravu druhé části budeme provádět na jaře příštího roku. Od té schůzky s Ředitelstvím silnic a dálnic především očekáváme, že nám sdělí bližší podrobnosti, abychom společně eventuálně mohli najít řešení,“ dodává Kučerová.

Těžko byste hledali ostravského řidiče, který by o zvlněné dálnici nevěděl. Jedno mají společné - kroutí nad tím hlavou. „Nemám slov. Jen to dokumentuje, co všechno je u nás možné,“ říká jeden z nich.

Co se týče mostů na kritickém dálničním úseku a jejich technického stavu, to společnost Eurovia komentovat nechce s dodatkem, že o žádných problémech v tomto směru neví. I proto Ředitelství silnic a dálnic spěchá s odborným posudkem, který plánuje ještě v tomto roce.

autor: mrk
Spustit audio

Více z pořadu