Mozaika týdne

Nejdůležitější události v Moravskoslezském kraji uplynulých 168 hodin nahuštěné do deseti minut.

Zpravodajský pořad zaměřený na dění v Moravskoslezském kraji. Ve stručném přehledu jste si spolu s námi každé nedělní odpoledne mohli připomenout, co vše právě končící týden přinesl.

Souhrnem těch nejdůležitějších zpráv vás provázeli členové zpravodajské redakce.

Připravovala: Redakce zpravodajství a publicistiky


Historie pořadu:
První Mozaika týden se ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava objevila první lednovou neděli roku 1995 v pravé poledne, poslední pak na konci února 2012. Je tedy zřejmé, že šlo o jeden z nejdéle existujících pořadů v polistopadové historii ostravského rozhlasu. Navíc jeho podoba se za celou tu dobu nijak výrazně neměnila.

Pořad měl uzávěrku v sobotu večer, ve výjimečných případech pak dokonce až v neděli ráno, chvíli před samotným vysíláním. Z toho je zřejmé, že o přípravu se staral takzvaný víkendový redaktor. Výjimku v tomto ohledu tvořily roky na přelomu tisíciletí, kdy se na přípravě Mozaiky týdne střídali František Tichý a Artur Kubica.

Za zmínku pak stojí novoroční vydání Mozaiky v prvních letech nového tisíciletí, kdy se ve čtyřech desetiminutových blocích proložených písničkami shrnuly události uplynulého roku. Tento speciál nesl pochopitelně název Mozaika roku.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...