My Dva Trio. Z debutu opavské kapely vybíráme Jaro

14. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy My Dva Trio

Je tady jaro a s ním první sněženky. Nejen v přírodě, ale i v muzice se navzdory pandemiím rodí nové věci,  projekty a píšou se nové příběhy. Život zkrátka nelze zastavit a kultura je jedním z poznávacích znaků lidstva.

V Opavě vznikla v roce 2018 kapela s názvem My Dva Trio. Tvoří ji dva mladí muzikanti: zpěvák textař a bubeník Václav Khýr a kytarista a skladatel Jiří Šoltis. Třetí člen kapely byl dosud proměnnou veličinou závislou na časových možnostech.

Na debutové nahrávce se objevuje řada různých hostů, stylově kapela vychází z folkové muziky, která je ovšem napájena z různě vydatných pramenů world music, blues a jazzu.

V úvodu jsem řekl, že přišlo jaro. Pro mnohé z nás jistě nejmilejší roční období má ve svém názvu i píseň, kterou jsem z debutu kapely My Dva Trio pro vás vybral. Tak si  ji hezky užijte, příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava!

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

  • My Dva Trio

    Hostem je Václav Khýr, který nám představí debutové album kapely My Dva Trio. Pokračujeme také v naší sérii Koronademáček.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.