Na gymnáziu v Bílovci vzniklo kadeřnictví. Praxi tam mají studenti z Oder

22. září 2023 10:41

Studenti z oderské střední školy mají nově praxi na bíloveckém gymnáziu. Škola tam otevřela další odloučené pracoviště pro odborný výcvik. Zájem studentů o obor kadeřník totiž dlouhodobě roste a tak škola musela hledat pro praxi na Novojičínsku další lokalitu.

Mistrová odborného výcviku Marcela Thurnvaldová dohlíží na studenta Tadeáše, který v novém salonu stříhá paní Danuši. „Já se cítím úplně spokojeně, bez strachu. Odpoledne přijdu s  vnukem a vnučkou – ta bude chtít ostříhat ofinku a ten kluk ostříhat.

Čtěte také

Denisa je v prvním ročníku. A zatím se učí úplné základy. Třeba jak správně umýt vlasy nebo udělat pěšinku. Komplikovanější střihy si bude muset teprve natrénovat. „Baví mne pracovat s vlasy a v budoucnu bych chtěla mít svoje kadeřnictví,“ říká.

Služby kadeřnictví může využít kdokoliv. Podle učitelky Marcely Thurnvaldové to není zadarmo. Ale cena zohledňuje to, že kadeřníci jsou studenti.

„Doufáme, že studenti z gymnázia sem budou chodit a  budou zkoušet různé barevné odstíny. Ale těšíme se i na starší klientelu, kdy se naši žáci učí ten základ – zastřihávání konců, různé moderní střihy, protože studenti se toho nebojí. Ale hlavně ta cena pro zákazníky je úžasná,“ dodává Thurnvaldová.

Oderská střední škola potřebovala nové pracoviště i z kapacitních důvodů. Nový prostor vybudovala společně s bíloveckým gymnáziem za 1,5 milionu korun. Praxi tam může mít 10 studentů.

Spustit audio