Na návštěvě u Pavly Lindovské, ženy mnoha tradičních řemesel

14. srpen 2014

Vypadá jako pohádková babička v šátku, když poklidně sedí za svým kolovrátkem a přede. Málokdo by jí věřil, že si tuto dovednost osvojila díky moderní technologii - internetu.

Pavla Lindovská z Kyjovic na Opavsku se ráda zabývá starými časy a řemesly. Co může, nastuduje si sama. Kvůli paličkování se ale raději přihlásila do kurzu.

Potkat ji můžete na nejrůznějších jarmarcích. Zájemcům ochotně ukáže a vysvětlí, jak to chodilo za starých časů a co všechno musela správná hospodyňka zastat.

Na návštěvu k Pavle Lindovské se s mikrofonem vydala Romana Kubicová. Více se dozvíte při poslechu čtvrtečního magazínu Křížem krajem. Záznam naleznete pod odkazem "Přehrajte si celý příspěvek" hned pod titulkem tohoto článku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.