Na Ostravsku záchranáři ošetřili 40 lidí s úrazy na sněhu a ledu

9. leden 2019 14:05

Záchranáři v Moravskoslezském kraji v posledních dvou dnech ošetřili čtyři desítky lidí, kteří se zranili po pádu na zasněžených nebo zledovatělých chodnících. Pomáhali také několika podchlazeným lidem, řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Ve všech případech šlo o lehčí nebo středně těžká zranění.

"Čtyři desítky lidí na různých místech kraje, nejvíce na Ostravsku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, utrpěly poranění při pádech na chodnících. Dominovaly úrazy končetin a hlavy," řekl Humpl. Ošetřovali také několik podchlazených bezdomovců.

V Jeseníkách a Beskydech vyjížděly týmy zdravotnické záchranné služby k deseti zraněným lyžařům a snowboardistům, které ošetřovaly ve spolupráci s horskou službou. V polovině případů šlo o děti.

"Záchranáři vybízejí ke zvýšené opatrnosti při pohybu na zasněžených a zledovatělých chodnících. Zejména lidé vyššího věku a osoby se zhoršenou pohyblivosti, kteří aktuálně tvoří tři čtvrtiny zraněných na náledí, by měli zvážit omezení pěší chůze na kluzkém povrchu," dodal.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související