Na počátku byla láska k akvarijním a terarijním zvířatům. Dnes je v Bašce celá Vodní minizoo

19. březen 2026

Na počátku byla láska k akvarijním a terarijním zvířatům, na konci  expozice, která láká k prohlídkám jednotlivce i celé skupiny. Takový je ve zkratce příběh vzniku Vodní minizoo v Bašce. Stojí za ním Monika Zvonek Zavadilová se svým manželem.

Čistá voda v hlavní roli. Ta hraje ve Vodní minizoo v Bašce prim. A to takový, že byste se nemuseli bát napít vody rovnou z akvária s exotickými sladkovodními druhy ryb. Alespoň to tvrdí provozovatelka minizoo Monika Zvonek Zavadilová, která nás minizoo provedla.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.