Nadšenci v Kopřivnici opravují plochodrážní ovál. Letos tam chtějí uspořádat hned tři závody

11. duben 2017

Členové a příznivci ploché dráhy v Kopřivnici opravují ve svém volném čase tamní plochodrážní ovál. Kromě nového povrchu musí dát brigádníci do pořádku hlavně značně zchátralé mantinely. Speciálně upravené motorky se totiž po dráze naposledy proháněly před devíti lety.

Na kopřivnickém letním stadionu je v plném proudu utkání mladých fotbalistů, my ale míříme k partě brigádníků, kteří opravují hrazení plochodrážního oválu.

„Momentálně pracujeme na renovaci bariéry. Ze stávající konstrukce je potřeba odstranit dřevotřískové desky, které se postupem času rozpadly. A konstrukce se natírá, opravují případné vady a zpátky se montuje pás z dopravníkové gumy, který používáme jako krytí bariéry,“ vysvětluje místopředseda Autoklubu plochá dráha Kopřivnice Richard Dufek.

Mladý brigádník Roman, možná budoucí naděje kopřivnické ploché dráhy, se tady otáčí s lopatou. „Jsem tu asi potřetí. Namáhavé to ani není, my to spíše děláme ze zábavy, abychom tady mohli jezdit,“ říká.

Členem jedné ze skupinek je Martin Hyvnar, předseda Autoklubu plochá dráha Kopřivnice. „Opravena je tak čtvrtina. Obvod má 580 metrů. Teď už jsme dostali ten grif do toho, takže už to jde lépe,“ dodává Hyvnar.

„Stěžejní termín je pro nás začátek června, kdy bychom chtěli uspořádat první plochodrážní trénink. Předběžně máme přislíbenou účast jezdců ze Slovenska a některých českých závodníků tak, aby se dráha otestovala. A k tomu je potřeba získat licenci dráhy,“ uzavírá místopředseda klubu Richard Dufek.

Klub chce letos uspořádat tři závody – v červnu, červenci a září.

autor: Michal Polášek
Spustit audio