Nahrávky vybírané pro prestižní Grand Prix Svetozára Stračinu

22. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cena Grand Prix Svetozára Stračinu za rok 2021

Letošní covidový ročník mezinárodního festivalu nahrávek s folklorní tematikou GP Svetozára Stračinu nám přinesl veliký úspěch: po ročníku 2015 je to již druhé absolutní vítězství Českého rozhlasu Ostrava v této prestižní rozhlasové soutěži.

Které nahrávky byly v širším výběru moravskoslezské regionální stanice, které byly následně vybrány do celostátního kola a která nakonec veřejnoprávní médium České republiky nejúspěšněji reprezentovala v konkurenci čtyřiceti nahrávek z celého světa?

To prozradí Píseň domova, ve které vás potěší zpěvačky Michaela Bařinová a Klára Blažková, houslista Jaromír Kučera, zpěvák a multiinstrumentalista Marian Friedl, doprovázejí  Vojenský umělecký soubor Ondráš a Ensemble FLAIR. Poděkování patří i festivalu Musica pura, na jehož prknech ročníku 2019 byla vítězná nahrávka natočena.

Grand Prix Svetozára Stračinu je mezinárodní soutěžní bienále o nejlepší nahrávku v oblasti hudebního folkloru, která pochází z produkce veřejnoprávního rozhlasu sdruženého v Evropské vysílací unii (EBU).

autor: Jan Rokyta
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...