Napříč Austrálií na kole

12. březen 2013

Zážitky a postřehy dvojice mladých cyklocestovatelů, kteří se rozhodli na kolech projet napříč po velkou většinu z nás exotickým kontinentem.

V seriálu Napříč Austrálií na kole jsme od druhé poloviny září 2007 po následující měsíce sledovali tisíce kilometrů dlouhé putování Martina Stillera a jeho přítelkyně Renáty Lorišové z Perthu do Sydney.

Martin s Renátou se s námi o své zážitky, postřehy a zajímavosti o Austrálii pravidelně dělili prostřednictvím telefonických rozhovorů, které pro vysílání Českého rozhlasu Ostrava zpracovával Radim Sajbot. O webovou podobu se staral František Tichý.

Dvojice totiž při svých zastávkách v civilizaci posílala i fotografie. A také psala vlastní deník. Vše – tedy texty, fotografie i zvukové záznamy pořadu – je stále na našem webu v rubrice věnované této cestě (odkaz viz níže).

Připravovali: Radim Sajbot, František Tichý a Martin Stiller s Renátou Lorišovou


Historie pořadu:
Seriál Napříč Austrálií na kole jsme vysílali od září 2007 do jara 2008 a postřehy z cesty, na které Martin s Renátou najeli více než 9000 kilometrů, jsou vám v psané i zvukové podobě k dispozici na našem webu v rubrice Napříč Austrálií na kole. Součástí některých příspěvků jsou fotogalerie. Najdete tam i profily obou cyklocestovatelů.

Martin Stiller pak v roce 2010 podnikl další velkou cestu, kterou jsme rovněž ve vysílání sledovali – podrobnosti viz pořad Napříč Amerikou na kole.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...