Naučná včelí stezka v Horní Lhotě. Vede lesem, je plná obrázků, informací i hravých prvků

13. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naučná včelí stezka v Horní Lhotě je plná obrázků, informací i hravých prvků

Včelí úly, dendrofon i naučné tabule o životě a chovu včel. To všechno nabízí nová Naučná včelí stezka v Horní Lhotě nedaleko Ostravy. Přibližně jeden kilometr dlouhá stezka, která se klikatí lesem v areálu Vaňkova kopce, je přístupná teprve od letošního léta.

Stezka vede do kopce, lesními cestičkami, a je vytvořená v souladu s přírodou a co nejmenším zásahem do krajiny. Hravou formou láká za poznáním i na procházku, což mohou v rámci trávení volného času i vzdělávání ocenit jak školy, tak celé rodiny.

„Návštěvníci na stezce najdou celkem 14 vzdělávacích cedulí, které názorně popisují a přibližují rozmanitý život včel, historii včelařství i jednotlivé včelí produkty. K vidění jsou na stezce i včelí úly a úlový klát se stovkami pracovitých včeliček. Dalšími zajímavostmi na stezce jsou dendrofon, bosonohý chodník, hmyzí domek a ohniště,“ popisuje spoluautor stezky Martin Kafka.

Naučná včelí stezka v Horní Lhotě

Naučná včelí stezka v Horní Lhotě, vzdálené jen pár kilometrů od Ostravy, byla nově otevřena v létě 2020. V plánu je obohatit ji ještě o další hravé a interaktivní prvky. Probíhat na ní budou také včelařské kroužky a příměstské tábory pro malé včelaře.

Kromě toho je zábavně-sportovní areál Vaňkova kopce vyhledávaný během zimní sezóny milovníky zimních sportů. Středisko v lokalitě podhůří Nízkého Jeseníku disponuje dvěma lyžařskými vleky a zájemci se tam případně mohou naučit jezdit na lyžích nebo snowboardu pod vedením kvalifikovaných instruktorů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.