Nedělní Noční linka: Když už je turistů moc

7. červenec 2019

Žijete v místě, kde se v posledních letech turistický ruch zvýšil? Co vám vadí? Co naopak zájem návštěvníků přinesl vašemu městu, regionu? 

Která města, památky nebo přírodní zajímavosti praskají ve švech? Je dobře, že lidé chtějí poznávat Českou republiku, že podporují českou ekonomiku? Nebo by si turismus zasloužil regulaci? Jak by takové mantinely měly vypadat? Pracujete v turistické oblasti?  

Nejnavštěvovanějším místem v České republice byl v roce 2018 podle statistik agentury CzechTourism Pražský hrad, kterým prošlo 2,44 milionu lidí, druhým nejoblíbenějším cílem je lanová dráha na Petřín a třetím pražská zoologická zahrada.

Na jihu Čech je mezi turisty nejvyhledávanějším hrad a zámek v Českém Krumlově, kde kvůli velkému počtu návštěvníků uvažuje Národní památkový ústav o regulaci už při příchodu na nádvoří nebo do zahrad.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser