Nejen o Kapesním průvodci letem ptáků se skladatelem Slavomírem Hořínkou

12. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudební skladatel Slavomír Hořínka na MHFLJ v Opavě

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, který si užívají diváci jako první v republice naživo, je plný netradičních workshopů pro děti. Na ten v opavském Domě umění  se vypravíme se skladatelem Slavomírem Hořínkou, autorem skladby Kapesní průvodce letem ptáků, která zazněla na festivalu ve světové premiéře.

Slavomír Hořínka působí jako docent na Katedře skladby Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze. Navzdory svému mladému věku se zařadil mezi nejúspěšnější a v koncertních sálech nejčastěji uváděné české skladatele. V opavském Domě umění pořádal v rámci Janáčkova festivalu se svými kolegy muzikantský workshop pro děti, tak trochu na téma jeho skladby inspirované letem ptáků, ovšem s netradičními nástroji.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová