Nemocnice vyslyšela kritiku. Pacientům slibuje lepší jídlo

Městská nemocnice Ostrava se rozhodla změnit zaběhaný systém. Už nebude nakupovat jídlo od externích dodavatelů. Nyní proto zařizuje kuchyň, najímá kuchaře a už za měsíc začne stravování pacientů i zaměstnanců zajišťovat sama. Vedení nemocnice slibuje, že jídlo bude chutnější než v současnosti, kdy si na něj strávníci často stěžují.

Paní Alena zabalená do typického nemocničního županu míří pro něco dobrého do bufetu. V Městské nemocnici Ostrava se léčí už dva týdny. A jídlo, které jí přinášejí na pokoj, často ani nedojí, a pak má hlad.

„Třeba včera bylo nějaké zeleninové rizoto, to se nedá jíst. A polévka z žemlí. V životě jsem nic takového neslyšela. Nic tam neplavalo, bylo to takové žluté. No, byla jsem i v jiných nemocnicích, kde vaří mnohem líp,“ poznamenala paní Alena.

Vedení nemocnice už kritiky na kvalitu jídla nechce slyšet. A tak se rozhodlo, že vypoví smlouvu s externí firmou, najme vlastní kuchaře, na které bude moct snadněji došlápnout a začne vařit sama. Všem strávníkům se uleví, věří ředitel nemocnice Tomáš Nykel.

„Strava je jedním z elementů, které podporují uzdravení pacienta. Je to jednak o psychické pohodě, jednak o vyváženosti stravy a součástí té psychické pohody pacienta je i chutná strava. Takže i toto byl jeden z aspektů, proč jsme se rozhodli vařit si vlastními silami. A pochopitelně je to i ekonomický efekt, očekáváme úsporu tři až čtyři miliony ročně,“ dodává ředitel.

Kromě lepšího jídla chce nemocnice pacientům nabídnout i více zábavy. A razit tak heslo, že i smích léčí. Bude jim promítat filmy nebo zvát na besedy zajímavé hosty.