Nerez a Stojánky na svíčky jsme na Folkovém kolotoči nahráli před 41 lety

13. duben 2022

Náš rozhlasový archiv ukrývá mnoho pokladů. Patří mezi ně i nahrávky z Folkových kolotočů. Na festivalu začínala a hrála spousta později známých muzikantů.

„V případě kapely, kterou jsem na dnešek vybral, jsme všichni váhali, protože kontakt s ní byl divný, namistrovaný. Dokonce bych měl říct – přijeli mistři z Prahy. Ale když slyšeli najednou na těch zkouškách ty ostatní muzikanty ze Slovenska, z Brna a z dalších koutů republiky, tak byli najednou hodní. A Zuzku Navarovou jsme si zamilovali,“ vzpomíná Milan Kaplan, který jako jeden z dramaturgů u zrodu Folkových kolotočů stál.

Připomeňme ještě, že Folkový kolotoč se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Letošní festival nabídne první víkend v červnu program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová