Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji zůstala na 5,3 procenta

4. prosinec 2020 11:41

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji je aktuálně 5,3 procenta. Je to stejná hodnota, jako byla na konci října. Lidí bez práce ubylo v celém regionu jen zhruba 160.

Celkově eviduje úřad práce na severní Moravě a ve Slezsku přes 43 tisíc nezaměstnaných. Jak potvrdila Vladana Purdeková z krajské pobočky úřadu práce v Ostravě, opatření proti šíření koronaviru a omezení ekonomiky se v počtu nezaměstnaných výrazně neprojevila.

Čtěte také

„Navíc se nám zvýšila poptávka po nových zaměstnancích. V tomto měsíci se na výsledcích nezaměstnanosti vždy podílí hlavně ukončování sezonních prací. Zatím pokračují zejména sezónní práce ve stavebnictví,“ uvedla Purdeková.

Nejnižší nezaměstnanost si udržuje Opavsko, 3 procenta, i když v tomto okrese za poslední měsíc lidí bez práce mírně přibylo. Naopak nejvyšší nezaměstnanost je opět na Karvinsku, 7,9 procenta. Volných míst je téměř 14 tisíc.

V celém Česku nezaměstnanost v listopadu po čtyřměsíčním poklesu stoupla, o desetinu procentního bodu na 3,8 procenta. Bez práce bylo v zemi na konci měsíce bezmála 275 tisíc lidí.

autor: Martin Knitl
Spustit audio

Související